Piotr Zubek – „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego” – po koncercie.

Jesteśmy po kolejnym koncercie zorganizowanym w ramach mojego cyklu „Akustyczny Jazz”.
Zachęcam do przeczytania relacji z tego wydarzenia autorstwa Doroty i Juliana Olearczyków z wrocławskiego PIK-u. Link poniżej:
Ja tylko dodam, że po koncercie dosiadł się do mojego stolika Wybitny Boguś Hołownia i zaczął opowiadać nam o niuansach kompozycji Jerzego Wasowskiego. Potem zaprosił nas do fortepianu i fantastycznie ilustrował swoją grą te wszystkie zawiłości. Kapitalny niezapomniany wieczór!!!
Zachęcam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa z tego koncertu. Przepraszam za jakość tych kilku ostatnich zdjęć gdy moi przyjaciele są przy fortepianie. Tam prawie nie było światła. Najważniejsze, że te wspaniałe chwile zostały uwiecznione.
Piotr Guzek

Piotr Zubek „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”

Vertigo Jazz Club & Restaurant 25 maja br. godzina 20.00 – Wrocław ul. Oławska 13.   

Piotr Guzek IMPRESARIAT i  Vertigo Jazz Club & Restaurant zapraszają na drugi koncert z cyklu „Akustyczny Jazz”. Tym razem w gościnnych progach kameralnego Vertigo usłyszymy Piotra Zubka w programie zatytułowanym „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”. Przypomnę tylko, że Piotr Zubek to obecnie jeden z najciekawszych głosów polskiej wokalistyki. Laureat zwycięzca bardzo wielu konkursów, przeglądów miedzy innymi: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie, Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistyki Estradowej we Wrocławiu i I miejsca na Festiwalu piosenki Literackiej Łucji Prus w Białymstoku; dwukrotny laureat nagrody ZASP za najlepszą interpretację utworów Jonasza Kofty i Jeremiego Przybory. 

Zdobywca MATEUSZA 2019 w kategorii „Debiut jazzowy roku” za album „Moja Wycinanka”. Nagroda publiczności na zeszłorocznym PPA we Wrocławiu.

Obok Piotra w koncercie wystąpią także znakomici muzycy: Bogdan Hołownia – fortepian, Wiesław Wysocki – klarnet, saksofon, flet, Michał Jaros – kontrabas, Paweł Twardoch – perkusja.

Pomysłodawcą i „twarzą”  tego projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu merytorycznym Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada ”Robert de Niro polskiego jazzu” – Bogdan Hołownia. Wszystkie utwory zostały na szczęście zarejestrowane w Studio S4/6 Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego przy finansowym współudziale Konstantego Przybory i ukazały się na rynku płytowym jako ”Moja wycinanka” w sierpniu 2019 roku. Płyta została entuzjastycznie przyjęta na rynku fonograficznym, ochom i achom nie było końca. W tym także roku została, jak już wyżej wspomniałem, nagrodzona prestiżowym MATEUSZEM.

„Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego” to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski.

Kapitalna lekko swingująca muzyka, urzekający ciepły głos Piotra, niepowtarzalna dbałość o każdy detal tekstu, a także niestety rzadko obecnie spotykana kultura sceniczna. To wszystko usłyszymy już niebawem – 25 maja o godzinie 20-tej w Vertigo Jazz Club & Restaurant – Wrocław ul. Oławska 14.

Serdecznie zapraszam.

Rezerwacje oraz zakup biletów najlepiej przez: www.vertigojazz.pl/pl/bilety

Vertigo Presents: Jerzy Kaczmarek Quartet Wilcze Sidła

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Koncert z cyklu „AKUSTYCZNY JAZZ”

Piotr Guzek IMPRESARIAT i Club Vertigo zapraszają na szczególny wrocławski projekt. Będzie to koncert promujący wydaną w ubiegłym roku przez PSJ Wrocław płytę pt. „Tribute to Jazz Club Rura”. Jej bohaterem jest Jerzy Kaczmarek Quartet „Wilcze sidła”. Nazwa formacji, a także tytuł płyty to celowe nawiązanie do minionych lat 80 poprzedniego stulecia. Wtedy to Jerzy „wilk” Kaczmarek niesiony sukcesami artystycznymi – laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, zdobywca Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Monako – powołał do życia formację „Wilcze sidła” w kultowym wrocławskim klubie jazzowym Rura. Ten dawny skład zespołu tworzyli: lider Jerzy Kaczmarek (p), Marek Błaszczyk (bg), Jacek Ratajczyk (dr) i Władysław Kwaśnicki (as). Obecne „Wilcze sidła” to nadal aktywna działalność lidera Jerzego Kaczmarka, który tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych młodych wrocławskich muzyków.

Usłyszymy przede wszystkim znakomite kompozycje lidera, kompozycje zbiorowe zespołu, a także coś zupełnie nowego specjalnie przygotowanego na ten koncert.

Będzie to pełne energii, harmonii, wirtuozerii granie. Połączenie olbrzymiego doświadczenia lidera projektu z kapitalną witalnością młodych muzyków. Świetne kompozycje adresowane do szerokiej, ale wymagającej publiczności podane na nowo z tym niepowtarzalnym biglem i siłą.

 

Skład:

Jerzy „wilk” Kaczmarek – piano,

Tomasz Wendt – saksofon,

Grzegorz Piasecki – bas,

Piotr Zarecki – perkusja

 

—————————————————————

 

REGULAMIN

Lokal przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia. Osoby niepełnoletnie nie zostaną wpuszczone na wydarzenia organizowane przez Vertigo Jazz Club & Restaurant.

  1. Zakupu biletów mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie.
  2. Bilety wraz z rezerwacją stolika zawierają opłatę rezerwacyjną w wysokości 10zł/os, w jej ramach otrzymują Państwo drink powitalny.
  3. Istnieje również możliwość zakupu biletu, który nie jest gwarancją miejsca siedzącego.
  4. Wg regulaminu klubu, łączenie stolików nie jest możliwe.
  5. Prosimy o punktualność. W wypadku spóźnienia lokal zastrzega sobie prawo do anulowania rezerwacji stolika
  6. a) prosimy o poinformowanie obsługi lokalu o możliwości spóźnienia się na wydarzenie pod numerem 71 335 21 29
  7. b) w przypadku braku informacji, lokal zastrzega sobie prawo do anulowania rezerwacji miejsc przy stoliku bez zwrotu kosztów
  8. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wydarzeń lub wątpliwości związanych z regulaminem, wiadomości mailowe prosimy kierować na adres: vertigojazz@vertigojazz.pl.

 

—————————

 

Czas trwania: 120 minut

Vertigo Jazz Club & Restaurant – Adres i dojazd

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław

 

http://vertigojazz.pl/piotrguzekimpresariat.org

Kaczmarek