3 Prezentacja – Audiofil 2025
5-6 kwietnia b.r. Sala Konferencyjna Alaska Hotel Windham Wrocław Old Town, ul. Świętego Mikołaja 67, dawny hotel Sofitel , w godzinach: 12:00-15:00 i 16:00- 19:00.
Jej gospodarzem będzie Pan dr Tomasz Rogula. To będzie arcyciekawa prezentacja, myślę , że dla wielu szokująca ze względu na wzornictwo, a także olbrzymią wiedzę tego wybitnego konstruktora, realizatora nagrań, pracownika naukowego.
Poniżej bardzo obszerny tekst przysłany przez pana Tomasza Rogulę, do którego lektury gorąco zachęcam, oraz zdjęcia jego niepowtarzalnych zestawów głośnikowych:
Zaprezentuję kolumny omnipolarne (wielokierunkowe) ZETA ZERO ORBITAL360 w tym modele „Orion” i „Pyramid wyposażone m. inn. w przetworniki wstęgowe wszechkierunkowe . Są to kolumny o mocy 500 Watt RMS/1500 Watt ( każda jedna kolumna). Jako źródła muzyki użyję za równo odtwarzacza wieloforamtowego obsługującego dyski HDD NAWET 10 Tera Bajtów (!) i własną bibliotekę muzyczną jaki i płyty BD(Blue Ray) i SACD jak i streaming internetowy plików hi res do 192kHz /24 bit HI-Res konwertowany przetwornikami D/A Sabre 9038PRO) z dowolnych poplularnych platform w tym Tidal, Spotyfie ( w tym wypadku hi res mp3) itp.
Kolumny Orbital360 to śmiało można powiedzieć rewolucyjne technicznie bo obecnie nadal prawdopodobnie chyba jedyne na świecie kolumny domowe wyposażone m. in w dużej mocy przetworniki wstęgowe WSZECHKIERUNKOWE (OMNIPOLARNE).W zależności od modelu dzięki swej niemal symetrycznej pionowo budowie, kolumny te zapewniają dookólne odtwarzanie muzyki i to w w całym paśmie. Co ciekawe emitują dźwiek i pionowo i dookólnie poziomo czyli propagują fale w pełnej 3D przestrzeni.
W odróżnieniu od tradycyjnych kolumn tj typowo jedno kierunkowych, koncepcja wielokierunkowości (wszechkierunkowości) jest najbardziej zbliżona sposobem tworzenia i emisji fal dźwiękowych do natury instrumentów muzycznych i artystycznych źródeł dźwięku aksytcznego. Kolumny Orbital360 naśladują te cechy wielokierunkowości emisji dźwięku znanej z muzyki tworzonej na żywo w instrumentach akustycznych orkiestr itp. Podobnie co do koncepcji emisji dźwięku działają kolumny MBL i German Physics lecz te nie emitują dżwięku w osi pionowej a także nie posiadają takich przetworników wstęgowych i o takiej mocy jak w Orbitalach jak i z reguły nie są wszechierunkowe w calymj paśmie (sekcje basowe konkurencji są kierunkowe bowiem głośnik basowy umieszczony jest tradycyjnie tj pionowo a nie poziomo tj jak w Orbitalach).
Po przez wszech kierunkowość emisji dźwięku wyeliminowałem tym samym szkodliwą i nienaturalną kumulację energii i nadmierną kierunkowość wiązki dźwiękowej odczuwalną z wszelkich tradycyjnych kolumn i mocno zauważalną w wielu z nich szczególnie na wysokich częstotliwościach. W efekcie dźwięk z Orbitali nawet słuchany długo , jest znacznie mniej męczący dzięki brakowi tego nadmiernego koncentrowania energii akustycznej fali w prost do uszu słuchacza szczególnie na najwyższych tonach. Kolumny Orbital zalecane są dla osób szczególnie wrażliwych na czysty i delikatny dla ucha dźwięk. Dodatkowo podzielenie całkowitej powierzchni membran na wiele części składowych (wstęg) matematycznie poprawia stosunek sumy sygnału użytecznego do sumy zniekształceń. (wykorzystane jest tu w Orbitalach zjawisko tzw sumowania szumów średniokwadratowego ). Dzięki temu dźwięk z tych kolumn (sygnał użyteczny) jest bardziej miękki , mniej męczący i bardziej ” aksamitny ” w ocenie wielu słuchaczy i posiadaczy Orbitali……
Kolumny Orbital360 mogą dodatkowo posiadać na życzenie zaimplementowaną niezwykłą brzmieniowo funkcję nazwaną BI-Stereo wynalezioną przeze mnie . Bi-Stereo ze względu na nowatorskość tej opcji audio chronione było na naszą rzecz w Urzędzie Patentowym RP). W takim nowatorskim trybie każda kolumna staje się samodzielnie stereofoniczna i tworzy własne dookólne pole stereofonii wokół takiej kolumny . O tym do czego służy i jak bardzo niezwykłe słuchowo jest w efekcie takie Bi-Stereo: mówiąc w paru słowach Bi-Stereo uwalnia słuchacza od konieczności siedzenia sztywno idealnie symetrycznie względem obu kolumn w jednym centralnym miejscu odsłuchowym. Można siedzieć w gronie przyjaciół i bliskich niemal gdzie się chce w swym pokoju na lewo i na prawo względem kolumn a wszędzie dźwięk jest prawie identyczny i niezwykle plastyczny przestrzennie . Nie słyszymy kolumn jako dwóch tradycyjnych monofonicznych punktów grających „prosto na nasza twarz” wysokimi tonami a odbieramy dźwięk z Orbitali jako jedno niezwykle przestrzenne i plastyczne wielowymiarowe pole akustyczne wypełniające cały pokój także w głąb, odbierane przez wielu słuchaczy niemal jak scena na koncercie! Bio-stereo rozwiązuje problem kłopotliwego efektu jednego bardzo wąskiego tzw sweet spot’u w pomieszczeniu odsłuchowym występującego zawsze przy odsłuchu z kolumn tradycyjnych czyli wyraźnie kierunkowych.
Ze względu na bardzo dużą moc RMS kolumny Orbital to wyjątkowe i bardzo ciekawe rozwiązanie do wielokanałowych (Atmos) kin domowych ale i do odtwarzania w tradycyjnym trybie stereo. Orbitale jak sama nazwa wskazuje tworzą dźwięk dźwięk przestrzenny/ w g wielu słuchaczy niemal orbitujący wokół kolumny i bardzo immersyjny .Niepozorny gabarytami ,model „Orion” jest w stanie generować słyszalne zjawiska muzyczne z obszaru nawet infradźwięków począwszy od ok 8 Hz!!!. (oczywiście uzależnione jest to także od wymiarów i parametrów akustycznych pomieszczenia odsłuchowego i materiału muzycznego) .
Dzięki wystarczająco dużej sprawności kolumny Orbital360 Orion, Tower i Pyramid bardzo dobrze współpracują także z nawet bardzo niewielki mocą wzmacniaczami lampowymi. Dla Orbitali Wystarczy i 15 Watt „z lampy”…… Dlatego znakomicie sprawdzą się w zestawach opartych o tradycyjne lampy.
W zakresie okablowania sygnałowego zaprezentuję indywidualnie wykonywane okablowanie XLR sygnałowe ZETA ZERO w technologii gazowej , w efekcie tego uzyskanej w nich ultra niskiej stratności dielektrycznej niespotykanej w tradycyjnych kablach występujących na rynku. W naszych przewodach sygnałowych uzyskujemy niezwykle niską pojemność pasożytniczą na poziomie rzędu 20 pF na metr przewodu. Jako przewodnika używamy w nich po 180 indywidualnie izolowanych polimerem poliamidowym żył ultraczystej miedzi.
W zakresie przewodów głośnikowych pokażę tzw „custom made” przewody głośnikowe które stosujemy i zalecamy do każdych kolumn ZETA ZERO w celu zachowania jak najlepszej wierności odtwarzanego dźwięku. Zbudowane są one z blisko aż 5000 indywidualnie izolowanych żył wysokiej klasy przewodnika miedzianego, a to w celu eliminacji bardzo szkodliwego dla dźwięku zjawiska naskórkowości (skiny effect) , degradującego odtwarzanie najwyższych częstotliwości w muzycznych . Technologia izolowanych indywidualnie tysięcy żył jest niemal niespotykana w tradycyjnych nawet drogich przewodach dostępnych w salonach audio, a my stosujemy ją w ZETA ZERO od lat. Przewody te charakteryzują się w efekcie także rekordowo małą składową rezystancyjną na poziomie zaledwie ok. 0,0024 Ohm na mb przewodu co znów ma bardzo duży, mierzalny i zauważalny słuchowo wpław na polepszenie wierności odtwarzania niskich tonów impulsowych np w czasie gry w technice clangowania na gitarach basowych lub pizzicato na kontrabasach itp . Bowiem polepszamy tymi przewodami i taką ich budową całkowity współczynnik tłumienia DF całego naszego domowego systemu audio wytłumiając pasożytnicze drgania membran głośników niskotonowych ( mówić inaczej poprawiamy tymi przewodami tzw wspołczynnik DF- dumping factor całego naszego systemu audio ) Zapraszam na kameralny pokaz ZETA ZERO Orbitali360. Tomasz Rogula wynalazca i twórca Zety Zero. Obecność obowiązkowa.
Po I i II prezentacji – Audiofil 2025
Za nami już dwie pierwsze prezentacje, które odbyły się w ramach tegorocznej edycji mojej autorskiej imprezy – Audiofil 2025.
Gospodarzem pierwszej była Wrocławska Galeria Audio sprawnie od wielu lat prowadzona przez jej szefa Pana Romana Witkowskiego. Dzięki jego zaangażowaniu, a także pomocy osób zaprzyjaźnionych z tym miejscem Robertem i Marcinem, także pasjonatami dźwięku do tej prezentacji doszło. Wielki szacun!!!
Cieszę się z tej prezentacji, gdyż zaprezentowana była niedroga elektronika wietnamskiego producenta Thivan Labs. Dobrze bronił się w tym systemie gramofon dps2 firmy Bauer Audio. Szkoda, że wystąpiły problemy ze streamerem – złośliwość przedmiotów martwych. Natomiast zachwyciła integra Lion 605 Mark II. Ponieważ ten wzmacniacz wygrzewałem przez ponad tydzień w moim domu i napędzał moje wymagające kolumny, mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że to jeden z najlepszych zintegrowanych wzmacniaczy lampowych na świecie. Mnie po prostu oczarowywał! Przyjmuję także Państwa uwagi dotyczące całego systemu, brak należytej przejrzystości dżwięku. Wietnamskie kolumny wymagały dłuższego wygrzewania, ponad 500 godzin, niestety dotarły do Wrocławia zbyt późno.
Druga prezentacja przebiegła bardzo sprawnie. Jej gospodarzem był Pan Eugeniusz Czyżewski – firma LAR, Linear Audio Research. Zaprezentowany przez niego system oparty o własną elektronikę, wzmacniacz zintegrowany Lar model 100, przedwzmacniacz gramofonowy – LAR model LPS-2, leciwy odtwarzacz CD /transport PioneerPD-77, znakomity współczesny DAC firmy Mola Mola plus vintage’owy gramofon Victor QL-A75 firmy JVC produkowany na rynek japoński. Cały ten system był połączony różnymi, starannie dobranymi kablami markowych producentów. Dźwięk z tego systemu docierał do słuchaczy dzięki ciekawym kolumnom włoskiej firmy Gradinote Mach2 użyczonych grzecznościowo Panu Eugeniuszowi przez Pana Krzysztofa Owczarka –Audio Atelier.
Drogi Krzysztofie, wielkie dzięki!.
To także była bardzo ciekawa prezentacja, która pokazywała dobry dźwięk za niewygórowane pieniądze, co podkreślił swoim dobrym piórem plus dobre zdjęcia, redaktor Marek Dyba. Jego relacja zachęcająca do przyjścia na prezentację w następnym dniu ukazała się na Fb już w sobotę wieczorem.
W niedzielę zaś pojawili się kolejni goście redaktorzy, recenzenci sprzętu audio z portalu soundrebels.com – Marcin Olszewski i Jacek Pazio, wieloletni obserwatorzy wrocławskiego Audiofila. Odsyłam do ich relacji.
Olbrzymia kultura osobista Pana Eugeniusza, jego fachowość , staranność, a także zupełnie bezinteresowna pomoc pasjonatów dźwięków Panów Jakuba Wołochowicza i Pawła Majchrzaka sprawiły, że ta druga prezentacja od samego początku do końca przebiegała w miłej, serdecznej atmosferze.
Cieszy mnie bardzo, że podczas obu zrealizowanych prezentacji mogli Państwo usłyszeć różnorodną muzykę klasyczną, jazzową, rockową. Wiele nagrań było na Państwa życzenie powtarzanych. Ważny jest także fakt, że oprócz muzyki miałem okazję poinformować Państwa, na jakie wydarzenia muzyczne warto się wybrać w najbliższym czasie. Kończąc zapraszam na kolejną trzecią już prezentację tegorocznego Audiofila w dniach: 5-6 kwietnia. Jej gospodarzem będzie arcyciekawa postać – Tomasz Rogula. Obecność obowiązkowa.
Poniżej zdjęcia mojego autorstwa z tych prezentacji.
Piotr Guzek
AUDIOIFIL 2025 – II prezentacja
Serdecznie zapraszam na 2 prezentację odbywającą się w ramach cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio – AUDIOIFIL 2025.
15/16 marca w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00
Hotel Windham Wrocław Old Town ul. Św. Mikołaja 67 dawny Hotel Sofitel, Sal Konferencyjna Alaska na Ip.
ZAPREZENTUJEMY NASTĘPUJĄCY SYSTEM
Gramofon JVC Victor QL-A75 z wkładką Denon DL-103R,
Phonostage LAR model LPS-2,
Odtwarzacz CD/transport Marantz SA-11S1 plus DAC Mola Mola,
Wzmacniacz lampowy LAR model 100/100,
Głośniki Gradinote Mach 2 Estrema,
Okablowanie sygnałowe Mogami z wtykami Neutrik i Viborg.
Recenzja tych głośników autorstwa redaktora Wojtka Pacuły będzie dostępna od 16 marca na www.highfidelity.pl Wszystkie pozostałe urządzenia będą odpowiednio wygrzane.
Drugi egzemplarz wzmacniacza do oglądania ze zdjętą pokrywą.
Będzie to pierwsza publiczna prezentacja wzmacniacza i phonostage’a
IA-100
Lampowy wzmacniacz stereofoniczny
Dane techniczne:
Liczba wejść : pięć stereofonicznych, w tym jedno symetryczne (XLR) i cztery asymetryczne (RCA)
Czułość przy maksymalnym wzmocnieniu: 1V
Impedancja wejściowa: 47 kOhm
Odstęp sygnału od szumu – 80dB
Moc ciągła (sinus 1 kHz): 100W IA-100
Lampowy wzmacniacz stereofoniczny
Dane techniczne:
Liczba wejść : pięć stereofonicznych, w tym jedno symetryczne (XLR) i cztery asymetryczne (RCA)
Czułość przy maksymalnym wzmocnieniu: 1V
Impedancja wejściowa: 47 kOhm
Odstęp sygnału od szumu – 80dB
Moc ciągła (sinus 1 kHz): 100W
Impedancja zestawu głośnikowego: 4, 8 lub 16 Ohm
Zniekształcenia nieliniowe (8 Ohm, 1W, 20Hz…20kHz): mniejsze od 1%
Pasmo przenoszenia -3dB (sinus, 1W): 15Hz…30kHz
Napięcie zasilania: 230V +/- 10%, 50Hz
Pobór prądu: minimalnie 0,5A maksymalnie 4A przy 230V
Wymiary: 430mm x 440mm x 150mm
Masa 22kg
LPS-2
Przedwzmacniacz gramofonowy
Dane techniczne:
Wzmocnienie napięciowe: regulowane w przedziale od +50 dB do +70 dB
Wybór wzmocnienia – przełącznik 6-pozycyjny
Korekcja charakterystyki częstotliwościowej: RIAA
Niedokładność korekcji: +/- 0,5 dB
Wartość rezystancji obciążenia wkładki: 50, 100, 200, 500, 1000, 47000 Ohm wybierane przełącznikiem 6-pozycyjnym
Wartość pojemności obciążenia wkładki: 0, 47, 100, 150, 220, 330 pF wybierane przełącznikiem 6-pozycyjnym
Odstęp sygnału od szumu: >100 dB
Maksymalny poziom sygnału wyjściowego: 8 V RMS
Impedancja wyjściowa: 100 Ohm
Zasilanie: 230 V, 50 Hz, 15 VA, bezpiecznik zwłoczny 315 mA
Wymiary [mm]: przedwzmacniacz 250 x 166 x 60, zasilacz 230 x 106 x 50
Masa: 2,5 kg
Impedancja zestawu głośnikowego: 4, 8 lub 16 Ohm
Zniekształcenia nieliniowe (8 Ohm, 1W, 20Hz…20kHz): mniejsze od 1%
Pasmo przenoszenia -3dB (sinus, 1W): 15Hz…30kHz
Napięcie zasilania: 230V +/- 10%, 50Hz
Pobór prądu: minimalnie 0,5A maksymalnie 4A przy 230V
Wymiary: 430mm x 440mm x 150mm
Masa 22 kg
AUDIOfIL 2025 I prezentacja.
I jeszcze raz na wstępie przypomnę, że wszystkie tegoroczne prezentacje odbędą się w Sali Konferencyjnej Alaska w dawnym Hotelu Sofitel – obecnie: Wyndham Wrocław Old Town ul. Św. Mikołaja 67 – kilkadziesiąt metrów od Rynku.
Prezentacje odbywać się będą w soboty i niedziele w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00.
Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na wszystkie prezentacje jest nieodpłatny.
Gospodarzem prezentacji będzie wrocławska Galeria Audio mająca swoją siedzibę przy ul. Powstańców Śląskich 118 – www.galeriaaudio.pl
Zaprezentowana będzie elektronika i kolumny wietnamskiej firmy Thivan Labs – www.thivanlabs.com
Będą miały miejsce dwie ogólnopolskie premiery. Wzmacniacz zintegrowany LION 805 SINGLE ENDED MARK II
Specyfikacja urządzenia:
Model LION 805 Mark II single-ended
Liczba bloków wzmacniaczy 1
Wejścia 1 XLR; 2 RCA
Głośniki 4, 6, 8, 16 omów
Zestaw lamp próżniowych
– Lampy wyjściowe: 2 x 805A
– Lampy przedwzmacniacza i sterujące: 1 x 12AU7; 1 x 6SN7; 2 x 6V6
Moc wyjściowa (na kanał) KLASA A – 40 W RMS
Odpowiedź częstotliwościowa 15Hz – 38kHz (-3dB)
Czułość wejściowa 700mV
Impedancja wejściowa 100 kiloomów
Wymagania dotyczące zasilania 230V (możliwość ustawienia 100/110/117/240V/50-60Hz w zależności od rynku)
Pobór mocy 500 W
Wymiary (szer. x gł. x wys.) Wymiary: 45x50x29 (cm)
Funkcja Standardowy przełącznik dynamiczny/wysokiej dynamiki
Waga 56 kg
Zdalne sterowanie
Producent zapewnia, że to urządzenie jest montowane metodą point-to-point (P2P)
Nie posiada ujemnego sprzężenia.
Jest wybitnie wykonany i to z użyciem bardzo dobrych części.
W efekcie końcowym otrzymujemy pięknie wykonane urządzenie grające doskonałym dźwiękiem, o kapitalnej mikrodynamice, pokaźnej mocy i urzekającej muzykalności.
I co szalenie ważne bardzo rozsądnie wycenione.
Drugą premierą będzie TUBE MUSIC SERVER TMS-9 PREMIUM,
Specyfikacja:
SERWER MUZYCZNY (MS) Raspberry Pi 4
Oprogramowanie Wolumi
USB 2 x USB 2.0 (łącznie maks. 100 mA)
2 x USB 3.0 (USB, HDD, SSD . . . Łącznie maks. 500 mA)
Sieć lokalna Gigabit
Dekoder Dekoder audio przez moduł 32bit R-2R
Wyświetlacz Wyświetlacz Oled
Wejścia analogowe 1 RCA; 2 XLR; 1 MS
1 MM / MC RIAA gramofon
Wyjścia analogowe (tył) 1 para stereo RCA
1 para stereo XLR
Wyjścia słuchawkowe (przód) 1/4″ (6,3 mm) stereo
4-stykowe XLR stereo
Dwa 3-pinowe złącza XLR (kanał lewy i prawy)
Przedwzmacniacz liniowy
Rury 2 x 6SN7 2 x 300B
Sprzęganie Transformator jednostronny
Osiągać Maksymalnie +10dB / +30dB (przełącznik normalny / +20dB)
Szum < 0,1 mV
Gramofon RIAA MM: +40dB / 47k
MC: +60dB
Odpowiedź częstotliwościowa 10 Hz – 30 kHz (+/-0,4 dB)
Wymagania dotyczące zasilania 230V (możliwość ustawienia 100/110/115/240V/50-60Hz w zależności od rynku)
Pobór mocy 90 W
Wymiary (szer. x gł. x wys.) Wymiary: 45x50x33 (cm)
Waga 48 kg
Zdalne sterowanie
Nie ukrywam, jestem bardzo ciekawy tego urządzenia. I to wszystko w jednej obudowie i nie trzeba kupować poszczególnych kabli połączeniowych, sieciowych
Znając solidność tego producenta może to być kiler na rynku Audio.
Podczas tej prezentacji źródłem cyfrowym, a może bardziej źródłami cyfrowymi będzie wyżej wymienione urządzenie.
Płyty winylowe odtwarzane będą z gramofonu dps3 firmy Bauer Audio.
W systemie użyjemy także zestawów głośnikowych wietnamskiego producenta –EROS-9 ULTRA
Specyfikacja:
2-drożne, wolnostojące głośniki
Przetworniki 1 x 15-calowy głośnik niskotonowy z membraną papierową.
1 x 1,4-calowy przetwornik kompresyjny o wysokiej częstotliwości z membraną tytanową, połączony z tubą radialną 90° x 90°
Czułość (2,83 V @ 1 m) 98dB
Impedancja 8 omów (nominalnie)
Odpowiedź częstotliwościowa 33Hz – 20kHz (-3dB)
Częstotliwości zwrotnicy 1,8 kHz
Obsługa mocy 150 W RMS
Propozycja wzmacniacza > 15W/kanał
Wymiary (bez podstawy) (szer. x gł. x wys./blok) 46cm x 35cm x 100cm
Wymiary (z podstawą) (szer. x gł. x wys./blok) Wymiary: 59cm x 48cm x 111cm
Waga 110 kg
Masa brutto (kg/2 bloki) 125 kg
Zaprezentujemy szereg nowości, bardzo różnorodną muzykę, poinformuję także Państwa o ciekawych koncertach, które niebawem odbędą się w naszym mieście.
Serdecznie zapraszam!
Piotr Guzek
A U D I O F I L 2025
Piotr Guzek IMPRESARIAT po trzech latach przerwy, ponownie zaprasza na wrocławskiego Audiofila – cykliczne prezentacje domowej aparatury audio. I już na początku szalenie ważna informacja, wszystkie tegoroczne prezentacje odbędą się w Sali Konferencyjnej Alaska w dawnym Hotelu Sofitel – obecnie: Wyndhan Old Town ul. Św. Mikołaja 67 – kilkadziesiąt metrów od Rynku.
Prezentacje odbywać się będą w soboty i niedziele w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00.
Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na wszystkie prezentacje jest nieodpłatny.
W tym roku będziemy nadrabiać trzyletnią przerwę w realizacji mojej autorskiej imprezy. Zaplanowanych jest sześć lub siedem weekendowych prezentacji. Zaczynamy już w marcu, w terminach: 8/9 i 15/16. W kwietniu zapraszam także dwukrotnie w terminach: 5/6 i 26/27.
Cały cykl zakończymy we wrześniu 2 prezentacjami w terminach: 6/7, 13/14 i 20/21.
Podczas tegorocznego cyklu odbędzie się wiele ciekawych premier. Jako pierwsi w kraju zaprezentujemy najnowsze urządzenia wietnamskiego producenta firmy Thivan labs: integrę LION805 MAK II, streamer TUBE MUSIC SERVER – TMS- 9 PREMIUM. Odsyłam do strony producenta www.thivanlabs.com Usłyszymy także nową integrę IA-100 wrocławskiego producenta Pana dr Eugeniusza Czyżewskiego właściciela firmy LAR – Linear Audio Resarch. Zachęcam do zapoznania się z jego stroną: www.lar-audio.com
Na pewno jedną z najważniejszych prezentacji będzie pokaz kompletnego systemu przygotowanego przez Pana Tomasza Rogulę. Usłyszymy jego słynne Orbitale, a także będzie okazja do zadawania wielu pytań uznanemu producentowi, realizatorowi nagrań, wybitnemu wizjonerowi dźwięku. Pan Tomasz jest ozdobą każdej liczącej się na świecie imprezy związanej z aparaturą audio.
Przygotowaliśmy coś niepowtarzalnego dla miłośników słuchawek, całą paletę słuchawek Sennheisera a także Neumann Berlin. Potem pojawi się prężnie działająca nasza krajowa UNITRA.
Tegoroczny cykl zakończy prezentacja wrocławskiej Galerii Audio i J. Sikora, a zatem będzie fantastyczna niestety nie tania światowa elektronika plus świetne gramofony polskiego producenta J. Sikory.
Co szalenie ważne, na wszystkich prezentacjach odtwarzana będzie bardzo różnorodna wspaniała muzyka. Będę także informować Państwa o najważniejszych koncertach, na które warto wybrać się we Wrocławiu
Podobnie jak w latach ubiegłych o Audiofilu dowiecie się z mojej strony internetowej: piotrguzekimpresariat.org , fb: Piotr Guzek Impresariat, tam będą dokładne informacje o prezentowanych urządzeniach, systemach oraz relacje i zdjęcia z odbytych prezentacji.
Serdecznie zapraszam.
Piotr Guzek
AUDIOFIL 2022 – po drugim cyklu prezentacji.
Za nami drugi cykl tegorocznego Audiofila – cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio. Cieszy mnie fakt, że w miniony weekend dopisała frekwencja. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Sprawdziła się elektronika pana doktora Eugeniusza Czyżewskiego. Zarówno sobotni system – lampowy symetryczny przedwzmacniacz + stereofoniczna zbalansowana końcówka mocy, jak i niedzielny set – ten sam przedwzmacniacz + monobloki lampowe. Oba systemy podłączone do bardzo ciekawych kolumn pana Łukasza Jelonka zagrały co najmniej dobrze. Wartym dodania jest fakt, że pomysłodawcą tej prezentacji, a także osobą odpowiedzialną za zestrojenie całego systemu był pan Jakub Wołochowicz.
Muzyka odtwarzana była przede wszystkim z płyt winylowych, odtwarzacz cd traktowany był pomocniczo. Podobnie jak podczas wiosennej edycji Audiofila, gramofon dostarczyła wrocławska Galeria Audio.
Nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz podziękować wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniu tej wrześniowej prezentacji, a także Wam drodzy miłośnicy muzyki za tak liczne przybycie.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego cyklu.
Mam nadzieję, do miłego zobaczenia na Audiofilu w przyszłym roku!
Piotr Guzek.


![DSCF9092 1[1]](http://piotrguzekimpresariat.org/wp-content/uploads/2022/09/DSCF9092-11-150x150.jpg)
![DSCF9094 1[1]](http://piotrguzekimpresariat.org/wp-content/uploads/2022/09/DSCF9094-11-150x150.jpg)


















A U D I O F I L 2022 – drugi cykl prezentacji – 10/11 09 22 – Sala Konferencyjna Qubus Hotel – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2.
Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na drugi tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio –Audiofil.
Podczas weekendu w dniach 10-11 września bieżącego roku odbędą się cztery dwugodzinne prezentacje w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Wstęp wolny!
Tym razem gospodarzami prezentacji będą wrocławskie firmy: LAR Audio – Linear Audio Research i znana stałym bywalcom Audiofila Galeria Audio.
LAR Audio to dokonania pana Eugeniusza Czyżewskiego. Z wykształcenia inżyniera, elektronika, wieloletniego pracownika Politechniki Wrocławskiej, gdzie obronił tytuł doktora nauk technicznych, który wiele lat pracował w sektorze wojskowym. To oznacza niewiarygodnie wyśrubowane normy – bezpieczeństwa, trwałości, wykonania i działania. To człowiek ze starannym technicznym wykształceniem, z doświadczeniem w pracy z projektami wymagającymi precyzji i podpierania się mierzalnymi, solidnymi podstawami.
Ja miałem przyjemność poznać Eugeniusza wiele lat temu jako znakomitego serwisanta równolegle poznając jego poszczególne projekty urządzeń.
Podczas wrześniowej prezentacji usłyszymy jego flagowe konstrukcje.
Symetryczny lampowy przedwzmacniacz liniowy BAP-5, pracujący na 6 lampach ECC 82. Konstrukcja dual mono z dwoma osobnymi zasilaczami dla kanału lewego i prawego, 5 wejściami liniowymi (4 zbalansowane 1 niezbalansowane).
Stereofoniczną tranzystorową zbalansowana końcówkę mocy BPA-250, zawierająca 4 tranzystory stopnia mocy pracujące w układzie Leach’a, oraz cztery zasilacze. Za wzmocnienie odpowiadają tranzystory para komplementarne firmy SANKEN, po 4 na kanał. Moc nominalna 2 x 250 W w paśmie akustycznym.
Zatem końcówka bardzo uniwersalna potrafiąca wysterować nawet najbardziej wymagające kolumny.
Postaramy się także Państwu zaprezentować, a przynajmniej spróbujemy podczas niedzielnych prezentacji zagrać na monoblokach lampowych TM 100. O tym zadecydują wcześniejsze piątkowe próby. Monobloki pracujące w układzie przeciwsobnym w klasie AB. Tor sygnałowy to transformator wejściowy, 3 podwójne triody ECC 82, 2 tetrody KT 150 i transformator głośnikowy z wyjściami na 4,8, 16 Ohm. Moc nominalna 100 W.
Muzyka odtwarzana będzie z plików, płyt CD oraz płyt winylowych.
W torze cyfrowym pracować będzie DAC – Mola Mola Tambaqui – holenderski przetwornik cyfrowo – analogowy, o unikatowej formie i brzmieniu.
Płyty CD odtwarzane będą na Marantz’u SA 11 S1
Tor analowy zapewni Galeria Audio: gramofon bauer audio dps 3 oraz phono TRILOGY 907 MC / MM PHONO STAGE – identyczny set jak podczas kwietniowej prezentacji.
Myślę, że sporą atrakcją zbliżającej się prezentacji będzie zagranie na prototypowych kolumnach – trójdrożne bass – reflex, inspirowane brytyjskimi monitorami studyjnymi. Zaprojektowane wg koncepcji cienkich ścianek obudowy.
Projekt wykorzystuje angielskie przetworniki firmy Volt, ATC oraz niemieckie głośniki berylowe marki Bliesma to monitory podstawkowe o impedancji 6-8 Ohm, skuteczności 87 dB, rekomendowana moc wzmacniacza 50-200 W. Praca inżynierów firmy LAR.
Cały system będzie spięty pieczołowicie dobranymi kablami:
głośnikowe – Audioquest (USA), interkonekty – Acrolink (JP)
zasilające – mix polskich marek: Audiophase, Audio Illuminati, Solid Core Audio, Ziggy Cheetah.
Co szalenie ważne w przypadku tej prezentacji, dochodzi do niej przede wszystkim z inicjatywy pana Jakuba Wołochowicza – koordynatora projektów badawczych firmy LAR. On zresztą będzie odpowiedzialny za odpowiednie zestrojenie, podłączenie całego systemu.
Podczas prezentacji zagramy Państwu szalenie różnorodną muzyką. Będzie wiele winylowych nowości reedycji. Opowiem Państwu o mich wrażeniach po koncertach organowych, które odbyły się i nadal odbywają się w Kościele Garnizonowym. Ten odrestaurowany barokowy instrument Englera to naprawdę dzieło sztuki. Polecam te nadchodzące piątkowe koncerty w dniach 2 i 9 września. Dodam tylko, na wszystkie wstęp jest wolny. Wystarczy tylko przyjść. Najlepiej parę minut przed godziną 19-tą tak, aby zając sobie wygodne miejsce.
Opowiem także o zbliżających się najważniejszych koncertach, wydarzeniach artystycznych, które już niebawem odbędą się we Wrocławiu: 58 edycji JnO, koncertach w NFM, tegorocznej edycji festiwalu Jazztopad.
Gorąco zapraszam weekend 10 /11 września br.
Piotr Guzek
AUDIOFIL – druga tegoroczna prezentacja 9/10.09.22 – muzyka.
To będzie także bardzo ciekawa prezentacja pod względem zaprezentowanej muzyki. Tak się dobrze złożyło, że dosłownie przed paroma dniami odebrałem kolejną przesyłkę ze znakomitymi płytami winylowymi. Wśród nich wiele cennych reedycji, a także nowości.
I tak przynajmniej we fragmentach usłyszymy skarb nad skarbami – arcydzieła Ellingtona – MASTERPIECES BY ELLINGTON AND HIS ORCHESTRA. Nagrane w Columbii 30th Street Studio. Wydany w 1951 roku. Inżynierowie nagrań Fred Plaut i Harold Chapman. Materiał nagrany na Ampex 200, przy użyciu taśmy magnetycznej 3M-111, poruszającej się z prędkością 15 cali na sekundę. (Taśma 3M-111 została również wprowadzona w 1948 roku, kiedy zadebiutował Model 200).
Columbia 30th Street Studio (CBS 30th Street Studio) nazywane „Kościołem” przez niektórych było uważane za najlepiej brzmiące pomieszczenie w swoim czasie, a inni uważają je za największe studio nagraniowe w historii. Dokonano tam wielu nagrań we wszystkich gatunkach, m.in. Kind of Blue Milesa Davisa (1959), West Side Story Leonarda Bernsteina (nagranie z oryginalnej obsady, 1957), Theme from a Summer Place Percy’ego Faith (1960) i The Wall Pink Floyd (1979). ). Placówka obejmowała zarówno „Studio C” i „Studio D” firmy Columbia.
John Coltrane & Johnny Hartmann to jedyny album, na którym legendarny saksofonista współpracował z wokalistą jako liderem. W 2013 r. album został włączony do Grammy Hall of Fame.
Seria Acoustic Sounds Verve zawiera transfery z oryginalnych taśm analogowych, zmasterowane przez Ryana K. Smitha w Sterling Sound i wytłoczone na 180-gramowym winylu w QPR. Seria jest nadzorowana przez prezesa Acoustic Sounds, Chada Kassema, a wydawnictwa są prezentowane w deluxe gatefold-tip-on.
OUT OF THE COOL THE GIL EVANS ORCHESTRA. Tytułowy utwór, muzyczny portret siostrzenicy Evansa, stał się podstawą jego repertuaru na żywo w późniejszych latach. Pierwotnie pojawił się jako solowy utwór fortepianowy na debiutanckim albumie Evansa, New Jazz Conceptions. Pozostaje to, co jest prawdopodobnie najbardziej znaną piosenką Evansa, którą grał przez całą swoją karierę.
Brad Mehldau – JACOBS LADDER Sam wybitny Brad tak mówi o swojej płycie: rodzimy się blisko Boga, a gdy dojrzewamy, niezmiennie oddalamy się od Niego z powodu naszego ego. „Jacob’s Ladder” zaczyna się w tym miejscu bliżej Boga głosem dziecka, a następnie przenosi się w świat akcji. Bóg jest zawsze obecny, ale w naszych odkryciach i podbojach oraz we wszystkich radościach i smutkach, jakie ze sobą niosą, możemy stracić go z oczu. Stawia jednak przed nami drabinę, jak we śnie Jakuba, a my wspinamy się ku niemu, by znaleźć pojednanie z samym sobą, zaszyć wszystkie te rany tego świata i wreszcie uleczyć. Zapis kończy się moją wizją nieba – znowu jako dziecko, Jego dziecko w wiecznej łasce, w ekstazie.
Nie muszę dodawać, że oprócz tego przesłania płyta jest fascynująca muzycznie. Pełna kontrastów, arcyciekawa muzyka progresywna. Na płycie znajduje się dwanaście zróżnicowanych utworów. Poza różnymi fortepianami Steinway, Brad Mehldau wykorzystuje w nich m.in. syntezator modularny Moog, pianina elektryczne Fender Rhodes, Wurlitzer i Yamaha CP-80, Mellotron Mk VI, zelektryfikowaną czelestę Musser Ampliceleste, syntezatory Emu Emulator II, Korg MS-20, Roland Juno 60, Casio Casiotone 101, Crumar Performer i Moog Little Phatty oraz Prophet ’08, OB-6 i Pro2 Dave’a Smitha, sampler Akai S-950 czy Therevox.
Z nowości usłyszymy album Aarona Parksa LITTLE BIG, światowej sławy pianisty jazzowego, znanego z niezwykle melodyjnych utworów, będącymi eksperymentami gatunkowymi.
TOOTS THELEMANS LIVE EUROPEAN QUARTET – myślę, że i ta płyta wzruszy Państwa, a szczególnie tych, którzy byli na wrocławskim koncercie zorganizowanym przed wieloma latami w ramach JnO.
The Nightfly – pierwsza solowa płyta Donalda Fagena, który znany był wcześniej ze współpracy z Walterem Beckerem w zespole Steely Dan. Album wydany został w 1982 roku i zawiera osiem utworów utrzymanych w stylu jazzu, funky i soul.
No i już na sam konie długo oczekiwana reedycja – „biała” – SATURDAY NIGHT IN SAN FRANCISCO – AL. DI MEOLA, JOHN MC LAUGHLIN, PACO DE KUCIA LIVE 12 + 6 + 80. Jedna z najlepszych reedycji jaką kiedykolwiek usłyszałem. A jednak można!
Gorąco zapraszam, najbliższa sobota i niedziela w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00, Sala Konferencyjna Qubus Hotel – Wrocław ul Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!
Piotr Guzek







A U D I O F I L 2022
Serdecznie zapraszam na tegoroczną, już dziesiątą edycję wrocławskiego Audiofila – cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio. Zaplanowane są dwie dwudniowe weekendowe prezentacje w terminach 23/24 kwietnia i 10/11 września bieżącego roku. Spotykamy się podobnie jak w ubiegłych latach w Sali konferencyjnej Qubus Hotel – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2, w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Wstęp wolny!
Gospodarzem pierwszej prezentacji będzie wrocławska Galeria Audio z siedzibą przy ul. Powstańców Śląskich 118. To znany i szanowany, działający od wielu lat dystrybutor markowych urządzeń audio. W ich stale powiększającej się ofercie znajdziemy elektronikę takich firm jak między innymi: GOLDMUND, DAVONE, LIVING VOICE, MONITOR AUDIO, SPEC, BAUER AUDIO, MANLEY, THIVAN LABS, VOLF VON LANGA, ZYX, KRYNA.
Galeria Audio wielokrotnie brała udział w Audiofilu. Tym razem gospodarze zaprezentują następujący system:
– kolumny bauer audio LS 3G,
– wzmacniacz Thivan Labs 211 Anniversary
– gramofon bauer audio dps 3
– cd Acoustic Plan VADI
– phono TRILOGY 907 MC / MM PHONO STAGE
– okablowanie KRYNA
W tym systemie na szczególną uwagę zasługują kolumny i wzmacniacz. Te urządzenia będą pokazywane po raz pierwszy na wrocławskim Audiofilu.
Trójdrożne kolumny LS g3 o nietypowych proporcjach są owocem współpracy Willibalda Bauera i Joachima Gerharda. To szalenie przemyślana konstrukcja. Wąskie smukłe fronty, ale spora głębokość obudów.
Dzięki ograniczonej powierzchni frontów, zniwelowano zjawisko niekorzystnych odbić fal od obudów w zakresie średnio-wysokotonowym. Wąskie przednie ścianki wymusiły na twórcach zastosowanie ponadprzeciętnie głębokich skrzynek, w celu zyskania komory o dużej objętości dla dwóch głośników niskotonowych. Ponadto obydwa głośniki niskotonowe pracują w układzie przeciwsobnym – umieszczone po bokach obudowy. Woofery pracują w zgodnej fazie, „boksując” się wzajemnie. Dzięki takiemu ulokowaniu głośników udało się zminimalizować znaczną część niepożądanych sił, zwiększających naprężenia w pewnych obszarach obudów. W ten sposób zminimalizowano wibracje, mające zwykle wpływ na podbarwienie dźwięku, zwłaszcza w paśmie niskich tonów.
Wszystkie zastosowane w kolumnach podzespoły są bardzo wysokiej klasy. Głośniki pochodzą od cenionego duńskiego producenta firmy SB Acoustics. Proste zaś zwrotnice zbudowane są na bardzo znanych i cenionych podzespołach Mundorfa.
Podsumowując, bardzo przemyślane, pięknie wykonane zestawy głośnikowe, przyjazne w ustawieniu, grające bardzo dokładnym zrównoważonym dźwiękiem.
Te wymagające kolumny napędzane będą zintegrowanym wzmacniaczem – Thivan Labs 211 Anniversary wietnamskiej firmy Thivan Labs. Firma istniej od 2008. Skupia się przede wszystkim na produkcji kolumn i bardzo dobrej elektronice lampowej. Ich wzmacniacze wyglądem nawiązują trochę do minionej epoki. Ta integra w ofercie firmy jest czymś szczególnym. To pokaźne urządzenie o wadze 25 kg. Wykonane z bardzo dobrych części, z celowo minimalistycznym torem wzmocnienia, z bardzo dużymi i wydajnymi transformatorami. To właśnie te wydajne transformatory umożliwiają wysterowanie przez ten wzmacniacz większość kolumn. Wzmacniacz single ended o pozornie niedużej mocy 25 W na kanał, daje piękny dźwięk w całym paśmie, dźwięk pełen szczegółów, barw, płynności, o wspaniałej dynamice. Kapitalne urządzenie!
Pisząc tylko o dwóch pierwszych elementach systemu nie chciałbym pominąć klasy reszty urządzeń, które będą zaprezentowane. To będzie bardzo starannie zestawiony dostrojony system.
Po bliższe informacje o urządzeniach odsyłam na stronę gospodarza: www.galeriaaudio.pl
Kończąc, starannie dobrana różnorodna muzyka odtwarzana będzie z płyt winylowych i CD.
Serdecznie zapraszam!
Piotr Guzek













AUDIOFIL 2021
Zachęcam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa z trzech tegorocznych prezentacji.
Pierwsza prezentacja 9-10.10 2021 r.
Gospodarz spotkania Audio Art Technology z Legnicy.
Druga prezentacja 23-24.10.2021 r.
Gospodarz spotkania HI FI Ja i TY z Trójmiasta.
Trzecia prezentacja 6-7.11.2021 r.
Gospodarz spotkania AUDIO-ATELIER z Wrocławia.
Radio Nowy Świat o wrocławskim Audiofilu
AUDIOFIL 2021 – 3 prezentacja.
Przed nami trzecia i ostatnia tegoroczna prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona w następny weekend, w dniach 6 i 7 listopada. Podobnie jak dwie poprzednie, spotkamy się czterokrotnie w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Po dwie prezentacje w sobotę i niedzielę w Sali Konferencyjnej Qubus Hotel Wrocław ul. Świętej Marii Magdaleny 2. Bez zmian pozostają zasady organizacyjne. Wstęp na wszystkie prezentacje pozostaje nieodpłatny, nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc pomimo ograniczenia ich tylko do trzydziestu, dezynfekcja rąk przed wejściem i przebywanie w maseczkach. Cieszmy się, że przy tak drastycznie wzrastającej liczbie nowych przypadków zachorowań na Covid możemy się spotykać i cieszyć się wspaniałą różnorodną muzyką.
Gospodarzem ostatniej tegorocznej prezentacji będzie wrocławska firma Audio Atelier. Firma prowadzona przez pana Krzysztofa Owczarka, któremu wrocławski Audiofil wiele zawdzięcza. Nie tylko wiele udanych wcześniejszych prezentacji wtedy organizowanych pod szyldami firm Moje Audio i ART & VOICE, ale zapraszanie do Wrocławia wspaniałych gości między innymi: Nica Poulsona – Trilogy Audio System (Anglia), Reinharda Thӧressa – Thӧress – (Niemcy), Petera Mezeka – Pear Audio Analogue – (Słowenia).
Obecnie Audio Atelier to wspaniała bogata oferta sprzętu audio, sprzętu adresowanego do bardzo różnego, ale wymagającego odbiorcy. Pełni pasji pracownicy, których pan Krzysztof Owczarek zatrudnia oraz piękna siedziba firmy usytuowana przy ul. Wojszyckiej 22a we Wrocławiu. To jedno z najpiękniejszych miejsc ze sprzętem audio w Polsce.
Szalenie atrakcyjnie zapowiada się program tej 3 ostatniej tegorocznej prezentacji. Po raz pierwszy zobaczymy i usłyszymy elektronikę – set włoskiej firmy Grandinote: wzmacniacz zintegrowany Shinai z kolumnami MACH 9. Odsyłam Państwa do bardzo dobrego testu wyżej wymienionego wzmacniacza, który ukazał się na łamach High Fidelity.pl autorstwa redaktora Wojciecha Pacuły http://highfidelity.pl/@main-3077&lang To naprawdę wyjątkowe urządzenie!
Wyjątkowe będą także kolumny MACH 9. Już sama ilość przetworników zwraca na nie uwagę. 9 głośników nisko / szerokopasmowych specjalnie pogrupowanych 3 x 3 i 16 głośników wysokotonowych w grupach 4 x 4. Znikoma minimalistyczna zwrotnica, specjalny układ – korelacja między bass reflexem, a linią transmisyjną, bardzo wysoka skuteczność 99dB/1W/1m. Kolumny zachwycające gęstym, swobodnym, wciągającym, naturalnym, muzykalnym dźwiękiem.
Podstawowym źródłem prezentacji będzie gramofon nowozelandzkiego producenta Well Tempered Lab AMADEUS 254 GT
Podwójny, wielowarstwowy cokół ze sklejki zatopiony w aluminium.
Izolacja piłki do squasha pomiędzy górną i dolną warstwą cokołu.
– ramię LTD.
– Elektroniczna kontrola prędkości CTRL dla przełączania 33 1/3 do 45 obr./min.
– Wyjścia zbalansowane i single-ended izolowane od cokołu i silnika.
– Unikalne łożysko Well Tempered Lab i pasek z poliestrowej nici dla znikomo niskiego kołysania i trzepotania.
Gramofon Well Tempered Lab został zoptymalizowany z wykorzystaniem własnego ramienia gramofonowego, stąd Amadeus 254 GT został fabrycznie zamontowany z 10,5-calową wersją ramienia LTD. LTD to oczywiście słynna „piłeczka golfowa”. Wcześniejsze wersje ramienia przedstawiały w rzeczywistości całą piłkę golfową jako oś, ale w modelu LTD piłeczka golfowa została przecięta na pół i działa jak dolna część osi, która znajduje się w kąpieli silikonowej. Unikalne ramię gramofonowe zostanie uzbrojone w znakomitą kanadyjską wkładkę Charisma Audio.
Za zasilanie całego systemu odpowiadać będą urządzenia hiszpańskiej firmy Vibex.
Poniżej wykaz wszystkich urządzeń:
– wzmacniacz – Grandinote Shinai
– phono – Grandinote Celio
– kolumny – Grandinote Mach 9
– gramofon – Well Tempered Lab AMADEUS 254 GT
– wkładka – Charisna Audio Signature One Moving Coil Cardridge
– zasilanie – Vibex
– tym razem źródłem pomocniczy będzie odtwarzacz CD
Podobnie jak w przypadku poprzedniej prezentacji dominować będzie muzyka odtwarzana ze starannie dobranych płyt winylowych.
Gorąco polecam słuchanie Radia Nowy Świat w najbliższą środę pomiędzy godziną 11.00 a 13.00. Sporo będzie o wrocławskim Audiofilu. Szczegółowe informacje dotyczące audycji dopiero w najbliższy wtorek na moim służbowym Facebooku – Piotr Guzek Impresariat
Serdecznie zapraszam!
Piotr Guzek














AUDIOFIL 2021 – 2 prezentacja.
Druga tegoroczna prezentacja odbędzie się w dniach 23 – 24 października. Podobnie jak poprzednio zrealizowane zostaną cztery spotkania w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Spotykamy się w Sali Konferencyjnej Qubus Hotel Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Bez zmian pozostają także zasady organizacyjne. Obowiązywać będzie ograniczona ilość miejsc (30), dezynfekcja rąk przed wejściem i przebywanie w maseczkach.
Gospodarzami drugiej tegorocznej prezentacji będą ściśle współpracujące ze sobą firmy z Trójmiasta HI FI Ja i Ty i Sulek Audio. Za sukcesami rynkowymi obu tych firm stoi pasja, długoletnie doświadczenie, fascynacja dźwiękiem ich szefów. Jacek Fidali kierując HI FI Ja i Ty stworzył bardzo ciekawą, spójną ofertę handlową. Natomiast Wiesław Sułek to konstruktor świetnie ocenianych nie tylko w naszym kraju kabli głośnikowych, sieciowych, listw, wtyków, a także przedwzmacniacza Vinius TVC-03 (www.hifijaity.pl – tu bogata oferta obu panów, liczne recenzje poszczególnych urządzeń, relacje z prezentacji).
Podczas tej prezentacji odtwarzana będzie starannie dobrana, różnorodna muzyka przede wszystkim z płyt winylowych. Zaprezentowany zostanie następujący system:
– wzmacniacz Audio Note Meishu Silver Tonmeister
– kolumny Audio Note AN-E/D
– przedwzmacniacz Vinius TVC-03
– gramofon Reed Muse 1C
– ramię Reed 3P
– EAR Yoshino Phonobox
– EAR Yoshino MC4 step up
– okablowanie Sulek Audio 9×9
– transport cd AN CD2.1x/II
– dac AN DAC 2.1x
Informacje o imprezie na:
piotrguzekimpresariat.org
f – Piotr Guzek Impresariat
Zapraszam serdecznie!
Piotr Guzek











Z wielką przyjemnością informuję, że w tym roku powracam do organizacji cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio pt. „Audiofil”.
Wrocławski Audiofil ma już swoją ciekawą historię. Do tej pory udało się zrealizować osiem cykli tej imprezy, w ramach których odbyło się kilkadziesiąt prezentacji. Pierwszy cykl prezentacji odbył się 2011 roku, ostatni 2018r.








Tegoroczny cykl odbędzie się podobnie jak w latach 2015 – 2018 w Sali Konferencyjnej Qubus Hotel we Wrocławiu usytuowanym przy ul. Św. Marii Panny Magdaleny 2. Spotkamy się trzykrotnie w następujących terminach: 9/10, 23/24 października oraz 6/7 listopada. Prezentacje odbywać się będą w godzinach 12.00 – 14.00 i 16 – 18.00. Wstęp na imprezę podobnie jak w latach poprzednich będzie nieodpłatny.
Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne ilość miejsc będzie ograniczona – 30 miejsc siedzących. Niestety podczas prezentacji będziemy musieli przebywać w maseczkach Proszę uprzejmie, żebyśmy na ten temat nie dyskutowali. Przede wszystkim ma być bezpiecznie!!!
Gospodarzem pierwszej tegorocznej prezentacji będzie firma Audio Art Technology prowadzona przez pana Roberta Figurę. Firma skupia się na projektowaniu i produkcji wysokiej klasy zestawów głośnikowych. Doświadczenia pana Roberta w tej dziedzinie są spore. Zagadnieniem tym zajmuje się od ponad trzydziestu lat. Konstruował już zestawy w tradycyjnych obudowach drewnianych, metalowych, kamiennych, aby ostatecznie skupić się na obudowie kompozytowej – mieszance szkła i kamienia.
We Wrocławiu zaprezentowany zostanie najnowszy produkt firmy – system omnipolarny – grający dźwiękiem dookólnym, emitującym dźwięk nie tylko w płaszczyźnie poziomej ale także w pionie. W skład systemu wchodzą: satelity Logos d + , o znacznie podwyższonej skuteczności i dwa subwoofery Experience 2. W dwudrożnych pasywnych satelitach wykorzystano ceramiczny głośnik średniotonowy firmy Accuton i tytanowy wysokotonowiec. W aktywnym subwooferze TOWER I z labiryntem stratnym – piętnastocalowy celulozowy głośnik niskotonowy.
Ten wymagający system głośnikowy współpracować będzie ze znakomitą elektroniką, może nie najnowszą ale jeszcze nie tak dawno, w latach 1997 – 2007, uważaną za totalny Hi -End. Płyty CD i pliki odtwarzane będą z referencyjnego odtwarzacza CD niemieckiej firmy Burmester modelu 001. Za wzmocnienie sygnału odpowiadać będzie dzielony system australijskiego producenta firmy Halcro: przedwzmacniacz DM 10 i monobloki DM 88.
Poniżej wykaz całego systemu:
– źródło – odtwarzacz CD Burmester 001,
– przedwzmacniacz liniowy – Halcro DM 10,
– monobloki – Halcro DM 88,
– zestaw głośnikowy – LOGOS, LOGOS dB + (nowe kolumny o znacznie podwyższonej skuteczności, OmniMini , SUBWOOFERY TOWER I
– okablowanie: MIT, ORACLE, TRANSPARENT AUDIO, NORDOST.
Będzie to także nie lada gratka dla zwolenników nośników cyfrowych. Dobra, różnorodna muzyka odtwarzana będzie tylko z płyt CD i plików.
Zapraszam serdecznie!
Piotr Guzek












