AUDIOFIL 2022 – po drugim cyklu prezentacji.

 

Za nami drugi cykl tegorocznego Audiofila – cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio. Cieszy mnie fakt, że w miniony weekend dopisała frekwencja. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Sprawdziła się elektronika pana doktora Eugeniusza Czyżewskiego. Zarówno sobotni system  – lampowy symetryczny przedwzmacniacz + stereofoniczna zbalansowana końcówka mocy, jak i niedzielny set – ten sam przedwzmacniacz + monobloki lampowe. Oba systemy podłączone do bardzo ciekawych kolumn pana Łukasza Jelonka zagrały co najmniej dobrze. Wartym dodania jest fakt, że pomysłodawcą tej prezentacji, a także osobą odpowiedzialną za zestrojenie całego systemu był pan Jakub Wołochowicz.

Muzyka odtwarzana była przede wszystkim z płyt winylowych, odtwarzacz cd traktowany był pomocniczo. Podobnie jak podczas wiosennej edycji Audiofila, gramofon dostarczyła wrocławska Galeria Audio.

Nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz podziękować wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniu tej wrześniowej prezentacji, a także Wam drodzy miłośnicy muzyki za tak liczne przybycie.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego cyklu.

Mam nadzieję, do miłego zobaczenia na Audiofilu w przyszłym roku!

Piotr Guzek.

A U D I O F I L 2022 – drugi cykl prezentacji – 10/11 09 22 – Sala Konferencyjna Qubus Hotel – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2.

 

Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na drugi tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio –Audiofil.

Podczas weekendu w dniach 10-11 września bieżącego roku odbędą się cztery dwugodzinne prezentacje w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Wstęp wolny!

Tym razem gospodarzami prezentacji będą wrocławskie firmy: LAR Audio – Linear Audio Research i znana stałym bywalcom Audiofila Galeria Audio.

LAR Audio to dokonania pana Eugeniusza Czyżewskiego. Z wykształcenia inżyniera, elektronika, wieloletniego pracownika Politechniki Wrocławskiej, gdzie obronił tytuł doktora nauk technicznych, który wiele lat pracował w sektorze wojskowym. To oznacza niewiarygodnie wyśrubowane normy – bezpieczeństwa, trwałości, wykonania i działania.  To człowiek ze starannym technicznym wykształceniem, z doświadczeniem w pracy z projektami wymagającymi precyzji i podpierania się mierzalnymi, solidnymi podstawami.

Ja miałem przyjemność poznać Eugeniusza wiele lat temu jako znakomitego serwisanta równolegle poznając jego poszczególne projekty urządzeń.

Podczas wrześniowej prezentacji usłyszymy jego flagowe konstrukcje.

Symetryczny lampowy przedwzmacniacz liniowy BAP-5, pracujący na 6 lampach ECC 82. Konstrukcja dual mono z dwoma osobnymi zasilaczami dla kanału lewego i prawego, 5 wejściami liniowymi (4  zbalansowane 1 niezbalansowane).

Stereofoniczną tranzystorową zbalansowana końcówkę mocy BPA-250, zawierająca 4 tranzystory stopnia mocy pracujące w układzie Leach’a, oraz cztery zasilacze. Za wzmocnienie odpowiadają tranzystory para komplementarne firmy  SANKEN, po 4 na kanał. Moc nominalna 2 x 250 W w paśmie akustycznym.

Zatem końcówka bardzo uniwersalna potrafiąca wysterować nawet najbardziej wymagające kolumny.

Postaramy się także Państwu zaprezentować, a przynajmniej spróbujemy podczas niedzielnych prezentacji zagrać na monoblokach lampowych TM 100. O tym zadecydują wcześniejsze piątkowe próby. Monobloki pracujące w układzie przeciwsobnym w klasie AB. Tor sygnałowy to transformator wejściowy, 3 podwójne triody ECC 82, 2 tetrody KT 150 i transformator głośnikowy z wyjściami na 4,8, 16 Ohm. Moc nominalna 100 W.

Muzyka odtwarzana będzie z plików, płyt CD oraz płyt winylowych.

W torze cyfrowym pracować będzie DAC – Mola Mola Tambaqui – holenderski przetwornik cyfrowo – analogowy, o unikatowej formie i brzmieniu. 

Płyty CD odtwarzane będą na Marantz’u SA 11 S1

Tor analowy zapewni Galeria Audio: gramofon bauer audio dps 3 oraz phono TRILOGY 907 MC / MM PHONO STAGE – identyczny set jak podczas kwietniowej prezentacji.

Myślę, że sporą atrakcją zbliżającej się prezentacji będzie zagranie na prototypowych kolumnach – trójdrożne bass – reflex, inspirowane brytyjskimi monitorami studyjnymi. Zaprojektowane wg koncepcji cienkich ścianek obudowy.

Projekt wykorzystuje angielskie przetworniki firmy Volt, ATC oraz niemieckie głośniki berylowe marki Bliesma to monitory podstawkowe o impedancji 6-8 Ohm, skuteczności 87 dB, rekomendowana moc wzmacniacza 50-200 W. Praca inżynierów firmy LAR.

Cały system będzie spięty pieczołowicie dobranymi kablami:

 głośnikowe – Audioquest (USA), interkonekty – Acrolink (JP)

 zasilające –  mix polskich marek: Audiophase, Audio Illuminati, Solid Core Audio, Ziggy Cheetah.

Co szalenie ważne w przypadku tej prezentacji, dochodzi do niej przede wszystkim z inicjatywy pana Jakuba Wołochowicza – koordynatora projektów badawczych firmy LAR. On zresztą będzie odpowiedzialny za odpowiednie zestrojenie, podłączenie całego systemu.

Podczas prezentacji zagramy Państwu szalenie różnorodną muzyką. Będzie wiele winylowych nowości reedycji. Opowiem Państwu o mich wrażeniach po koncertach organowych, które odbyły się i nadal odbywają się w Kościele Garnizonowym. Ten odrestaurowany barokowy instrument Englera to naprawdę dzieło sztuki. Polecam te nadchodzące piątkowe koncerty w dniach 2 i 9 września. Dodam tylko, na wszystkie wstęp jest wolny. Wystarczy tylko przyjść. Najlepiej parę minut przed godziną 19-tą tak, aby zając sobie wygodne miejsce.

Opowiem także o zbliżających się najważniejszych koncertach, wydarzeniach artystycznych, które już niebawem odbędą się we Wrocławiu: 58 edycji JnO, koncertach w NFM, tegorocznej edycji festiwalu Jazztopad.

Gorąco zapraszam weekend 10 /11 września br.

Piotr Guzek

AUDIOFIL – druga tegoroczna prezentacja 9/10.09.22 – muzyka.

 

To będzie także bardzo ciekawa prezentacja pod względem zaprezentowanej muzyki. Tak się dobrze złożyło, że dosłownie przed paroma dniami odebrałem kolejną przesyłkę ze znakomitymi płytami winylowymi. Wśród nich wiele cennych reedycji, a także nowości.

I tak przynajmniej we fragmentach usłyszymy skarb nad skarbami – arcydzieła Ellingtona – MASTERPIECES BY ELLINGTON AND HIS ORCHESTRA. Nagrane w Columbii 30th Street Studio. Wydany w 1951 roku. Inżynierowie nagrań Fred Plaut i Harold Chapman. Materiał nagrany na Ampex 200, przy użyciu taśmy magnetycznej 3M-111, poruszającej się z prędkością 15 cali na sekundę. (Taśma 3M-111 została również wprowadzona w 1948 roku, kiedy zadebiutował Model 200).

Columbia 30th Street Studio (CBS 30th Street Studio) nazywane „Kościołem” przez niektórych było uważane za najlepiej brzmiące pomieszczenie w swoim czasie, a inni uważają je za największe studio nagraniowe w historii. Dokonano tam wielu nagrań we wszystkich gatunkach, m.in. Kind of Blue Milesa Davisa (1959), West Side Story Leonarda Bernsteina (nagranie z oryginalnej obsady, 1957), Theme from a Summer Place Percy’ego Faith (1960) i The Wall Pink Floyd (1979). ). Placówka obejmowała zarówno „Studio C” i „Studio D” firmy Columbia.

John Coltrane & Johnny Hartmann to jedyny album, na którym legendarny saksofonista współpracował z wokalistą jako liderem. W 2013 r. album został włączony do Grammy Hall of Fame.

Seria Acoustic Sounds Verve zawiera transfery z oryginalnych taśm analogowych, zmasterowane przez Ryana K. Smitha w Sterling Sound i wytłoczone na 180-gramowym winylu w QPR. Seria jest nadzorowana przez prezesa Acoustic Sounds, Chada Kassema, a wydawnictwa są prezentowane w deluxe gatefold-tip-on.

OUT OF THE COOL THE GIL EVANS ORCHESTRA. Tytułowy utwór, muzyczny portret siostrzenicy Evansa, stał się podstawą jego repertuaru na żywo w późniejszych latach. Pierwotnie pojawił się jako solowy utwór fortepianowy na debiutanckim albumie Evansa, New Jazz Conceptions. Pozostaje to, co jest prawdopodobnie najbardziej znaną piosenką Evansa, którą grał przez całą swoją karierę.

Brad Mehldau – JACOBS LADDER Sam wybitny Brad tak mówi o swojej płycie: rodzimy się blisko Boga, a gdy dojrzewamy, niezmiennie oddalamy się od Niego z powodu naszego ego. „Jacob’s Ladder” zaczyna się w tym miejscu bliżej Boga głosem dziecka, a następnie przenosi się w świat akcji. Bóg jest zawsze obecny, ale w naszych odkryciach i podbojach oraz we wszystkich radościach i smutkach, jakie ze sobą niosą, możemy stracić go z oczu. Stawia jednak przed nami drabinę, jak we śnie Jakuba, a my wspinamy się ku niemu, by znaleźć pojednanie z samym sobą, zaszyć wszystkie te rany tego świata i wreszcie uleczyć. Zapis kończy się moją wizją nieba – znowu jako dziecko, Jego dziecko w wiecznej łasce, w ekstazie.

Nie muszę dodawać, że oprócz tego przesłania płyta jest fascynująca muzycznie. Pełna kontrastów, arcyciekawa muzyka progresywna. Na płycie znajduje się dwanaście zróżnicowanych utworów. Poza różnymi fortepianami Steinway, Brad Mehldau wykorzystuje w nich m.in. syntezator modularny Moog, pianina elektryczne Fender Rhodes, Wurlitzer i Yamaha CP-80, Mellotron Mk VI, zelektryfikowaną czelestę Musser Ampliceleste, syntezatory Emu Emulator II, Korg MS-20, Roland Juno 60, Casio Casiotone 101, Crumar Performer i Moog Little Phatty oraz Prophet ’08, OB-6 i Pro2 Dave’a Smitha, sampler Akai S-950 czy Therevox.

Z nowości usłyszymy album Aarona Parksa LITTLE BIG, światowej sławy pianisty jazzowego, znanego z niezwykle melodyjnych utworów, będącymi eksperymentami gatunkowymi.

TOOTS THELEMANS LIVE EUROPEAN QUARTET – myślę, że i ta płyta wzruszy Państwa, a szczególnie tych, którzy byli na wrocławskim koncercie zorganizowanym przed wieloma latami w ramach JnO.

The Nightfly – pierwsza solowa płyta Donalda Fagena, który znany był wcześniej ze współpracy z Walterem Beckerem w zespole Steely Dan. Album wydany został w 1982 roku i zawiera osiem utworów utrzymanych w stylu jazzu, funky i soul.

No i już na sam konie długo oczekiwana reedycja – „biała” – SATURDAY NIGHT IN SAN FRANCISCO – AL. DI MEOLA, JOHN MC LAUGHLIN, PACO DE KUCIA LIVE 12 + 6 + 80. Jedna z najlepszych reedycji jaką kiedykolwiek usłyszałem. A jednak można!

Gorąco zapraszam, najbliższa sobota i niedziela w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00, Sala Konferencyjna Qubus Hotel – Wrocław ul Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!

Piotr Guzek

Zdjęcia z pierwszej tegorocznej prezentacji 23 -24.04 22 – gospodarz Galeria Audio.

A U D I O F I L 2022

 

Serdecznie zapraszam na tegoroczną, już dziesiątą edycję wrocławskiego Audiofila – cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio. Zaplanowane są dwie dwudniowe weekendowe prezentacje w terminach 23/24 kwietnia i 10/11 września bieżącego roku. Spotykamy się podobnie jak w ubiegłych latach w Sali konferencyjnej Qubus Hotel – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2, w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Wstęp wolny!

Gospodarzem pierwszej prezentacji będzie wrocławska Galeria Audio z siedzibą przy ul. Powstańców Śląskich 118. To znany i szanowany, działający od wielu lat dystrybutor markowych urządzeń audio. W ich stale powiększającej się ofercie znajdziemy elektronikę takich firm jak między innymi: GOLDMUND, DAVONE, LIVING VOICE, MONITOR AUDIO, SPEC, BAUER AUDIO, MANLEY, THIVAN LABS, VOLF VON LANGA, ZYX, KRYNA.

Galeria Audio wielokrotnie brała udział w Audiofilu. Tym razem gospodarze zaprezentują następujący system:

 – kolumny bauer audio LS 3G,

 – wzmacniacz Thivan Labs 211 Anniversary

 – gramofon bauer audio dps 3

 – cd Acoustic Plan VADI

 – phono TRILOGY 907 MC / MM PHONO STAGE

 – okablowanie KRYNA

W tym systemie na szczególną uwagę zasługują kolumny i wzmacniacz. Te urządzenia będą pokazywane po raz pierwszy na wrocławskim Audiofilu.

 Trójdrożne kolumny LS g3 o nietypowych proporcjach są owocem współpracy Willibalda Bauera i Joachima Gerharda. To szalenie przemyślana konstrukcja. Wąskie smukłe fronty, ale spora głębokość obudów.

 Dzięki ograniczonej powierzchni frontów, zniwelowano zjawisko niekorzystnych odbić fal od obudów w zakresie średnio-wysokotonowym. Wąskie przednie ścianki wymusiły na twórcach zastosowanie ponadprzeciętnie głębokich skrzynek, w celu zyskania komory o dużej objętości dla dwóch głośników niskotonowych. Ponadto obydwa głośniki niskotonowe pracują w układzie przeciwsobnym – umieszczone po bokach obudowy. Woofery pracują w zgodnej fazie, „boksując” się wzajemnie. Dzięki takiemu ulokowaniu głośników udało się zminimalizować znaczną część niepożądanych sił, zwiększających naprężenia w pewnych obszarach obudów. W ten sposób zminimalizowano wibracje, mające zwykle wpływ na podbarwienie dźwięku, zwłaszcza w paśmie niskich tonów.

Wszystkie zastosowane w kolumnach podzespoły są bardzo wysokiej klasy. Głośniki pochodzą od cenionego duńskiego producenta firmy SB Acoustics. Proste zaś zwrotnice zbudowane są na bardzo znanych i cenionych podzespołach Mundorfa.

Podsumowując, bardzo przemyślane, pięknie wykonane zestawy głośnikowe, przyjazne w ustawieniu, grające bardzo dokładnym zrównoważonym dźwiękiem.

Te wymagające kolumny napędzane będą zintegrowanym wzmacniaczem –  Thivan Labs 211 Anniversary wietnamskiej firmy Thivan Labs. Firma istniej od 2008. Skupia się przede wszystkim na produkcji kolumn i bardzo dobrej elektronice lampowej. Ich wzmacniacze wyglądem nawiązują trochę do minionej epoki. Ta integra w ofercie firmy jest czymś szczególnym. To pokaźne urządzenie o wadze 25 kg. Wykonane z bardzo dobrych części, z celowo minimalistycznym torem wzmocnienia, z bardzo dużymi i wydajnymi transformatorami. To właśnie te wydajne transformatory umożliwiają wysterowanie przez ten wzmacniacz większość kolumn. Wzmacniacz single ended o pozornie niedużej mocy 25 W na kanał, daje piękny dźwięk w całym paśmie, dźwięk pełen szczegółów, barw, płynności, o wspaniałej dynamice. Kapitalne urządzenie!

Pisząc tylko o dwóch pierwszych elementach systemu nie chciałbym pominąć klasy reszty urządzeń,  które będą zaprezentowane. To będzie bardzo starannie zestawiony dostrojony system.

Po bliższe informacje o urządzeniach odsyłam na stronę gospodarza: www.galeriaaudio.pl

Kończąc, starannie dobrana różnorodna muzyka odtwarzana będzie z płyt winylowych i CD.

Serdecznie zapraszam!

 

                                                                                                                            Piotr Guzek  

 

 

AUDIOFIL 2021

Zachęcam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa z trzech tegorocznych prezentacji.

Pierwsza prezentacja 9-10.10 2021 r.

Gospodarz spotkania Audio Art Technology z Legnicy.

Druga prezentacja 23-24.10.2021 r.

Gospodarz spotkania HI FI Ja i TY z Trójmiasta.

Trzecia prezentacja 6-7.11.2021 r.

Gospodarz spotkania AUDIO-ATELIER z Wrocławia.

 

Radio Nowy Świat o wrocławskim Audiofilu

 

AUDIOFIL 2021 – 3 prezentacja.

 

 Przed nami trzecia i ostatnia tegoroczna prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona w następny weekend, w dniach 6 i 7 listopada. Podobnie jak dwie poprzednie, spotkamy się czterokrotnie w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Po dwie prezentacje w sobotę i niedzielę w Sali Konferencyjnej Qubus Hotel Wrocław ul. Świętej Marii Magdaleny 2. Bez zmian pozostają zasady organizacyjne. Wstęp na wszystkie prezentacje pozostaje nieodpłatny, nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc pomimo ograniczenia ich tylko do trzydziestu, dezynfekcja rąk przed wejściem i przebywanie w maseczkach. Cieszmy się, że przy tak drastycznie wzrastającej liczbie nowych przypadków  zachorowań na Covid możemy się spotykać i cieszyć się wspaniałą różnorodną muzyką.

Gospodarzem ostatniej tegorocznej prezentacji będzie wrocławska firma Audio Atelier. Firma prowadzona przez pana Krzysztofa Owczarka, któremu wrocławski Audiofil  wiele zawdzięcza. Nie tylko wiele udanych wcześniejszych prezentacji wtedy organizowanych pod szyldami firm Moje Audio i ART & VOICE, ale zapraszanie do Wrocławia wspaniałych gości między innymi: Nica Poulsona – Trilogy Audio System (Anglia), Reinharda Thӧressa – Thӧress – (Niemcy), Petera Mezeka – Pear Audio Analogue – (Słowenia).

Obecnie Audio Atelier to wspaniała bogata oferta sprzętu audio, sprzętu adresowanego do bardzo różnego, ale wymagającego odbiorcy. Pełni pasji pracownicy, których pan Krzysztof Owczarek zatrudnia oraz piękna siedziba firmy usytuowana przy ul. Wojszyckiej  22a we Wrocławiu. To jedno z najpiękniejszych miejsc ze sprzętem audio w Polsce.

Szalenie atrakcyjnie zapowiada się program tej 3 ostatniej tegorocznej prezentacji. Po raz pierwszy zobaczymy i usłyszymy elektronikę – set włoskiej firmy Grandinote: wzmacniacz zintegrowany Shinai z kolumnami MACH 9. Odsyłam Państwa do bardzo dobrego testu wyżej wymienionego wzmacniacza, który ukazał się na łamach High Fidelity.pl autorstwa redaktora Wojciecha Pacuły  http://highfidelity.pl/@main-3077&lang  To naprawdę wyjątkowe urządzenie!

Wyjątkowe będą także kolumny MACH 9. Już sama ilość przetworników zwraca na nie uwagę. 9 głośników nisko / szerokopasmowych specjalnie pogrupowanych 3 x 3 i 16 głośników wysokotonowych w grupach 4 x 4. Znikoma minimalistyczna zwrotnica, specjalny układ – korelacja między bass reflexem, a linią transmisyjną, bardzo wysoka skuteczność  99dB/1W/1m. Kolumny zachwycające gęstym, swobodnym, wciągającym, naturalnym, muzykalnym dźwiękiem.

Podstawowym źródłem prezentacji będzie gramofon nowozelandzkiego producenta Well Tempered  Lab AMADEUS 254 GT

Podwójny, wielowarstwowy cokół ze sklejki zatopiony w aluminium.

Izolacja piłki do squasha pomiędzy górną i dolną warstwą cokołu.

– ramię LTD.

– Elektroniczna kontrola prędkości CTRL dla przełączania 33 1/3 do 45 obr./min.

– Wyjścia zbalansowane i single-ended izolowane od cokołu i silnika.

– Unikalne łożysko Well Tempered Lab i pasek z poliestrowej nici dla znikomo niskiego kołysania i trzepotania.

Gramofon Well Tempered Lab został zoptymalizowany z wykorzystaniem własnego ramienia gramofonowego, stąd Amadeus 254 GT został fabrycznie zamontowany z 10,5-calową wersją ramienia LTD. LTD to oczywiście słynna „piłeczka golfowa”. Wcześniejsze wersje ramienia przedstawiały w rzeczywistości całą piłkę golfową jako oś, ale w modelu LTD piłeczka golfowa została przecięta na pół i działa jak dolna część osi, która znajduje się w kąpieli silikonowej. Unikalne ramię gramofonowe zostanie uzbrojone w znakomitą kanadyjską wkładkę Charisma Audio.

Za zasilanie całego systemu odpowiadać będą urządzenia hiszpańskiej firmy Vibex.

          Poniżej wykaz wszystkich urządzeń:

– wzmacniacz – Grandinote Shinai

– phono – Grandinote Celio

– kolumny – Grandinote Mach 9

– gramofon – Well Tempered Lab AMADEUS 254 GT

– wkładka – Charisna Audio Signature One Moving Coil Cardridge

– zasilanie – Vibex

– tym razem źródłem pomocniczy będzie odtwarzacz CD

          Podobnie jak w przypadku poprzedniej prezentacji dominować będzie muzyka odtwarzana ze starannie dobranych płyt winylowych.

          Gorąco polecam słuchanie Radia Nowy Świat w najbliższą środę pomiędzy godziną 11.00 a 13.00. Sporo będzie o wrocławskim Audiofilu. Szczegółowe informacje dotyczące audycji dopiero w najbliższy wtorek na moim służbowym Facebooku – Piotr Guzek Impresariat

          Serdecznie zapraszam!

 

                                                                                                                   Piotr Guzek

  

 

 

AUDIOFIL 2021 – 2 prezentacja.

 

 Druga tegoroczna prezentacja odbędzie się w dniach 23 – 24 października. Podobnie jak poprzednio zrealizowane zostaną cztery spotkania w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Spotykamy się w Sali Konferencyjnej Qubus Hotel Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Bez zmian pozostają także zasady organizacyjne. Obowiązywać będzie ograniczona ilość miejsc (30), dezynfekcja rąk przed wejściem i przebywanie w maseczkach.

  Gospodarzami drugiej tegorocznej prezentacji będą ściśle współpracujące ze sobą firmy z Trójmiasta HI FI Ja i Ty i Sulek Audio. Za sukcesami rynkowymi obu tych firm stoi pasja, długoletnie doświadczenie, fascynacja dźwiękiem ich szefów. Jacek Fidali kierując HI FI Ja i Ty stworzył bardzo ciekawą, spójną  ofertę handlową. Natomiast Wiesław Sułek to konstruktor świetnie ocenianych nie tylko w naszym kraju kabli głośnikowych, sieciowych, listw, wtyków, a także przedwzmacniacza Vinius TVC-03 (www.hifijaity.pl  – tu bogata oferta obu panów, liczne recenzje poszczególnych urządzeń, relacje z prezentacji).

 Podczas tej prezentacji odtwarzana będzie starannie dobrana, różnorodna muzyka przede wszystkim z płyt winylowych. Zaprezentowany zostanie następujący system:

– wzmacniacz Audio Note Meishu Silver Tonmeister

– kolumny Audio Note AN-E/D

– przedwzmacniacz Vinius TVC-03

– gramofon Reed Muse 1C

– ramię Reed 3P

– EAR Yoshino Phonobox

– EAR Yoshino MC4 step up

– okablowanie Sulek Audio 9×9

– transport cd AN CD2.1x/II

– dac AN DAC 2.1x

Informacje o imprezie na: 

piotrguzekimpresariat.org 

f – Piotr Guzek Impresariat

            Zapraszam serdecznie!

 

                                                                           Piotr Guzek

Z wielką przyjemnością informuję, że w tym roku powracam do organizacji cyklicznych prezentacji domowej aparatury audio pt. „Audiofil”.

Wrocławski Audiofil ma już swoją ciekawą historię. Do tej pory udało się zrealizować osiem cykli tej imprezy, w ramach których odbyło się kilkadziesiąt prezentacji. Pierwszy cykl prezentacji odbył się 2011 roku, ostatni 2018r.  

Tegoroczny cykl odbędzie się podobnie jak w latach 2015 – 2018  w Sali Konferencyjnej  Qubus Hotel we Wrocławiu usytuowanym przy ul. Św. Marii Panny Magdaleny 2. Spotkamy się trzykrotnie w następujących terminach: 9/10, 23/24 października oraz 6/7 listopada. Prezentacje odbywać się będą w godzinach 12.00 – 14.00 i 16 – 18.00. Wstęp na imprezę podobnie jak w latach poprzednich będzie nieodpłatny.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne ilość miejsc będzie ograniczona – 30 miejsc siedzących. Niestety podczas prezentacji będziemy musieli przebywać w maseczkach  Proszę uprzejmie, żebyśmy na ten temat nie dyskutowali. Przede wszystkim ma być bezpiecznie!!!

            Gospodarzem pierwszej tegorocznej prezentacji będzie firma Audio Art Technology prowadzona przez pana Roberta Figurę. Firma skupia się na projektowaniu i produkcji wysokiej klasy zestawów głośnikowych. Doświadczenia pana Roberta w tej dziedzinie są spore. Zagadnieniem tym zajmuje się od ponad trzydziestu lat. Konstruował już zestawy w tradycyjnych obudowach drewnianych, metalowych, kamiennych, aby ostatecznie skupić się na obudowie kompozytowej – mieszance szkła i kamienia.

We Wrocławiu zaprezentowany zostanie najnowszy produkt firmy –  system omnipolarny – grający dźwiękiem dookólnym, emitującym dźwięk nie tylko w płaszczyźnie poziomej ale także w pionie.  W skład systemu wchodzą: satelity Logos d + , o znacznie podwyższonej skuteczności i dwa subwoofery Experience 2. W dwudrożnych pasywnych satelitach wykorzystano ceramiczny głośnik średniotonowy firmy Accuton i tytanowy wysokotonowiec. W aktywnym subwooferze TOWER I z labiryntem stratnym –  piętnastocalowy celulozowy głośnik niskotonowy.

            Ten wymagający system głośnikowy współpracować będzie ze znakomitą elektroniką,  może nie najnowszą ale jeszcze nie tak dawno, w latach 1997 – 2007, uważaną za totalny Hi -End. Płyty CD i pliki odtwarzane będą z referencyjnego  odtwarzacza CD niemieckiej firmy Burmester modelu 001. Za wzmocnienie sygnału odpowiadać będzie dzielony system australijskiego producenta firmy Halcro: przedwzmacniacz DM 10 i monobloki DM 88.

            Poniżej wykaz całego systemu:

– źródło – odtwarzacz CD Burmester 001,

– przedwzmacniacz liniowy – Halcro DM 10,

– monobloki – Halcro DM 88,

– zestaw głośnikowy –  LOGOS, LOGOS dB + (nowe kolumny o znacznie podwyższonej skuteczności, OmniMini , SUBWOOFERY TOWER I

– okablowanie:  MIT, ORACLE, TRANSPARENT AUDIO, NORDOST.

 Będzie to także nie lada gratka dla zwolenników nośników cyfrowych. Dobra, różnorodna muzyka odtwarzana będzie tylko z płyt CD i plików.

             Zapraszam serdecznie!

                                                                           Piotr Guzek